Perypetie

Szanowni Państwo,

dziękujemy za nadesłane etiudy teatralne w ramach Przeglądu Szkolnych Inscenizacji Teatralnych „Perypetie 2020-2021”. Szczególnie doceniamy zaangażowanie nauczycieli i bardzo serdecznie za nie jeszcze raz dziękujemy. Tegoroczna edycja obejmowała lata 2020 i 2021. Na przegląd zgłosiło się 5 szkół, które zaprezentowały 7 przedstawień. Jury w składzie pani Joanna Koćwin oraz pan Leszek Styś podjęło decyzję o wyróżnieniu w konkursie następujących grup teatralnych:

I miejsce – ZSO 14 „Różewicz – Słowa” (za ciekawą kompozycję i formę)

I miejsce ex aequo – ZSP 4 Michał Mróz „Zemsta” (fragment) (za kreację oraz autentyzm w załączonych scenach wyciętych)

II miejsce – ZSO 14 „ Różewicz – List do ludożerców” (za nowatorskie rozwiązania)

III miejsce – ZSP3 „Przedstawienie o zabawkach”

Wyróżnienie otrzymała Julia Połjanowska – ZSP nr 4

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!
Jednocześnie informujemy, że wszystkie zespoły biorące udział w tej edycji zostały nagrodzone.
Nagrody – zaproszenia na warsztaty teatralne oraz na spektakle Teatru Miejskiego – przekażemy do sekretariatów szkół jeszcze przed feriami zimowymi.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję „Perypetii”, która odbędzie się w bieżącym roku. Liczymy na to, że tym razem będzie ona miała formę stacjonarną i odbędzie się bez perypetii 🙂

Zapraszamy wszystkich miłośników teatru!
Szkolne grupy teatralne!
Tych, którzy kochają teatr i zaszczepiają tę pasję wśród dzieci i młodzieży.

Zapraszamy na wyjątkowe „Perypetie 2020/2021”

Dwie kategorie: klasy 1 – 4 oraz klasy 5 – 8
W tym roku proponujemy
Klasy 1 – 4 – dowolny repertuar

W tym roku proponujemy następującą formułę…
Klasy 5 – 8 etiuda teatralna na podstawie wybranego wiersza Tadeusza Różewicza lub wybranego fragmentu.
Mile widziane również inne przedstawienia, które mają już Państwo przygotowane w swoim repertuarze.
Spektakl należy nagrać na telefon komórkowy i do 15 grudnia 2021 wysłać na adres Szkoły Podstawowej nr 23 im. Tadeusza Różewicza – sekretariat@zsp16.gliwice.eu
UWAGA! Na zgłoszenie chęci udziału w konkursie oczekujemy do 15 listopada 2021.
Przedstawienie nadesłane w zeszłym roku również biorą udział w konkursie.

Druk zgłoszenia

ZASADY OCENY SPEKTAKLI

1) Pomysłowość
2) Gra aktorska
3) Dykcja i intonacja
4) Ruch sceniczny
5) Ogólny wyraz artystyczny

Oceny będzie dokonywało niezależne jury składające się z aktorów i osób związanych z teatrem.

Wyniki konkursu zostaną przedstawione podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się w grudniu 2021.
Więcej informacji dotyczących tego wydarzenia będzie podawanych na bieżąco, a jego organizacja będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej.

Serdecznie zapraszamy Organizatorzy:
Teatr Miejski w Gliwicach