13 grudnia 1981r. w naszym kraju rozpoczął się stan wojenny.
W związku z powyższym nasza szkoła wzięła udział w projekcie: „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!” W ramach powyższej inicjatywy uczennice wykonały trzy prezentacje multimedialne, przedstawiające problematykę tamtych wydarzeń.
Prezentujemy trzy punkty widzenia na tamtą rzeczywistość dziewcząt: (pliki PDF)
Małogsi z klasy 8c – LINK
Magdy z klasy 8a- LINK
Basi z klasy 5b – LINK
Prace biorą udział w konkursie historyczno – informatycznym pt: „40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce”. Ponadto na korytarzu szkolnym uczniowie wykonali gazetkę, upamiętniającą ten straszny czas.
W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klas 7 i 8 mieli możliwość obejrzenia filmu: ,,Nie zabierajcie mamy”.
